Szakmába vágó melódiák

Ki ne szeretne zenét hallgatni akár a munkahelyén is? A Miami Egyetem kutatói végre kimutatták, hogy a jó hangulatot munkavégzést nagyban elősegíti a zenehallgatás, ugyanis az „az esetek 90%-ában pozitív hatással van a kedélyállapotra.” A kellemes munkahelyi környezetben javul a munkamorál, így sokkal produktívabb és kreatívabb az ember, ezért rendszeresen alkalmazzuk is ezt a kedélyjavító technikát.

Legújabb kedvencünk a már név alapján is rokonszenves Zsindely Népzenei Együttes, akik változatos magyar nótákkal varázsolnak jóhangulatot, akár zsindelyezés során is. Az ilyen jellegű muzsika megalapozza a munka ritmusát, de nem vonja el a figyelmünket róla, ráadásul a háztetőn való énekléssel nem csak a munkatársak, de néhány járókelő arcára is mosolyt csalhattok.

Az azonban rögtön feltűnhet, hogy a dalokat nem saját marketingszemléleti nézőpontból válogatom, ugyanis a mellékelt dalban szereplő tetőfedési módszert már senkinek sem javasolnám, hiszen a nádfedél jócskán múltszázadbeli technika. Ellenben a zsindelyezéssel, ami ismét reneszánszát éli, és a fejlődő technológiának köszönhetően jelenleg a legjobb választás kis hazánkban. Ha a továbbiakban élő reklámfiguraként is szeretnék működni a zsindelyezés közben, akkor kissé testre kell szabnom a népdalok szövegeit. Építő jellegű ötleteket szívesen fogadok!

Cserepes tető cseréje zsindelyre? Miért éri meg?

Nap mint nap szembesül azzal, hogy cserepes tetője már nem olyan megbízható, mint régen? Most, hogy felhívtam rá a figyelmét, a házat körüljárva a következőket fogja tapasztalni, amiről érdemes gondoskodnia:
A következő információkat onnan tudom, hogy egy korábbi, de közelben lévő felújítás során észrevettem, hogy az Ön tetője is az elöregedett cserepek miatt felújításra szorul a közeljövőben. Amikor az első jelek már láthatók, mint például a moha megjelenése, a cserepek elmozdulása vagy a repedések, beázások, 25 évnél idősebb (ez a tető már a fogyasztói társadalom elvárásai szerint készült, ezért nem a hosszú élettartalmat szolgálja) behullámosodott tetősík, fagyási sérülések, ereszaljon vagy tetőtérben megjelenő beázások okozta nyomok stb. ideje átgondolni, megtervezni a tető héjazat cseréjét. Ne várja meg, míg a probléma súlyosbodik, és az időjárás hatására nagyobb károkat szenved ingatlanja.

Tovább olvasom »

Fontos információkat osztott meg az IKO a napelem rögzítő rendszerrel kapcsolatban!

“Az itt leírtak a rendelkezésemre álló információk és a közel 20 éves szakmai tapasztalatom összefoglalója a témában kivitelezők és ügyfelek számára” – Tázló Bence, A Zsindelyszakértő.

Minden olyan technológiával vagy eljárással, ahol a zsindelyfelületet látható részen átszúrják, az érintett tető elveszíti a garanciát. Ez nem újdonság, csak nincs a köztudatban, pedig fontos tudnia az ügyfeleknek.

Tovább olvasom »

Mit érdemes tudni a rettegett azbesztről?

Elnevezése a görög „azbesztosz” szóból ered, ami maradandót, kiolthatatlant jelent. Az ókortól kezdve több, mint 3000 féle termékben használták hőálló, saválló, olajálló tulajdonságainak köszönhetően. Az azbeszt egy természetes szilikát anyag, mely számos termékben megtalálható pl. tűzálló anyagokban, tömítésben, kuplungban, fékbetétben, szigetelőanyagokban stb. A globális azbesztfelhasználás a 20. század elejétől egészen a 70-es évekig szárnyalt, majd mikor a 80-as években fény derült, hogy belélegzése súlyos egészségkárosító hatással bír, népszerűsége elapadt. Jogszabályokba foglalva először szigetelőanyagként, majd cementként is betiltották használatát.

Napjainkban Magyarországon a több százezer m2 felületen található azbesztcement sík- és hullámpala tetők felszínét a mechanikai sérüléseken kívül az időjárás hatásai, mint hőingadozás, viharok, UV sugárzás stb. is nagyban károsítják, mely az azbesztrostok felszabadulását okozzák.

Tovább olvasom »